Logo

Literatura poznání

Připravujeme: Ženy plují na sever

28.5.2019

Sedmdesátiletá autorka Mary Pipher úročí své zkušenosti dcery, sestry, matky, babičky, pečovatelky, klinické psycholožky a kulturní antropoložky a píše pro ženy o ženách v bodě životních proměn. „Když se nám podaří zachovat soudnost, vtip a schopnost zacházet s emocemi, může to být nejradostnější období života. Pokud jsme se na cestu dobře připravily a máme ty správné mapy a průvodce, tahle cesta může mít velký přesah.“

Kniha se čte s podobnou lehkostí jako třeba sbírka anekdot nebo posty na sociální síti, ale přitom se dotýká témat, které ženy po šedesátce řeší: všechny formy ztrát, proměny těla, přijímání podpory a péče, samota, vytváření nebo nevytváření nových vztahů, vztahy s rodinou, přehodnocení a přijetí svého života.

Navzdory stereotypním představám mohou i ve starším věku ženy být spokojené a se vděkem si užívat dary života. Tato kniha skrze příběhy ukazuje cesty, jak se stát autentickou, empatickou a moudrou bytostí.

O autorce: Mary Pipher (*1947) je kulturní antropoložka a klinická psycholožka. Je autorkou 10 knih, největší zájem zaznamenal titul Oživení Ofélie: Záchrana já u dospívajících dívek (v originále Reviving Ophelia: Saving the Selves of Adolescent Girls, poprvé vyšlo 1994, v češtině zatím nevyšlo). V tomto mnohokrát dotiskovaném titulu se zabývá dospíváním a připodobňuje současné adolescentky k Ofélii z Shakespearova Hamleta, která je definovaná externě muži a postrádá vlastní vnitřní směr. To může vést k přílišnému zaměření na fasádu, kniha analyzuje z toho vyplývající problémy. Další její knihy se zabývaly hledáním vnitřního klidu (Seeking Peace), psychologickou praxí (Letters to a Young Therapist), nebo vztahem k planetě Zemi (The Green Boat). Mary žije v Nebrasce v USA se svým manželem Jimem.

Získaná ocenění: New York Times Bestseller * USA Today Bestseller * Los Angeles Times Bestseller *Publishers Weekly Bestseller

Připravujeme na rok 2020.

Chcete novinky z Alferie?

No spam guarantee.

Přečtěte si také:

Připravujeme: Barefoot: Žij naboso!
Připravujeme: Barefoot: Žij naboso!

Jak správně vybrat obuv pro sebe i své děti? Na co si dát pozor, co je důležité a co vlastně…

Číst více
Připravu­jeme
Připravujeme: Kamila Bolfová, Jan Kršňák: Kdyby lidi byli stromy
Připravujeme: Kamila Bolfová, Jan Kršňák: Kdyby lidi byli stromy

V této knize vás zveme k poznávání života v nás a kolem nás. Zveme vás k objevování svého těla, které…

Číst více
Připravu­jeme