Logo

Literatura poznání

Kamila Bolfová, Jan Kršňák: Kdyby lidi byli stromy

10.1.2020

V této knize vás zveme k poznávání života v nás a kolem nás. Zveme vás k objevování svého těla, které je zhmotněním přirozených a živoucích sil Vesmíru.

Pro koho je kniha určena?

Kniha je určena průvodcům dětí předškolního a mladšího školního věku, stejně jako samotným dětem a jejich rodičům. Kniha je průvodcem i cestou.

Při jejím čtení musíte kráčet, skákat, vyhýbat se, běžet, anebo odpočívat pod stromem, abyste nabrali sílu pokračovat zase dál. K dalšímu lesu, anebo hlouběji do svého nitra. Je to kniha, jež hýbe myšlenkami, ladí smysly a otevírá srdce. Čte se tělem.

Co kniha obsahuje?

Knihu tvoří sedm krátkých kapitol. První kapitola ukazuje, jak jsme rozmanití. Druhá vypráví o myšlenkách v těle, o jejich pohybu a klidu. Třetí kapitola je o srdci, o jeho vnímání a prožívání. Čtvrtá přináší doteky a pohlazení. Pátá šeptá o dechu a šestá přechází do zpěvu. Poslední kapitola vypráví o tanci, který společně prožívají všechny živé bytosti, aby jím oslavili život. Pohádková část kapitol může být určena i pro dětské oči, zatímco popisy her nejspíš nejsou pro malé čtenáře příliš zajímavé. Otázky a návody her jsou pro dospělé. Pro děti je životodárnější si hrát, než si číst o hraní.

O autorech:

Kamila Bolfová vycházela při psaní knihy ze studia a praktikování procesové práce, jógy i arteterapie, ale především ze života a jeho volání, Jan Kršňák vychází z intuitivní pedagogiky a pohledů za horizont a holčička Terezka, jejíž příběh se prolíná všemi kapitolami, vycházela za dům svým rodičů do březového hájku, aby se podivovala nad spletitostmi a tajemstvími života.

Knihu ilustrovala Olga Yakubovskaya, sazba a obálka je od Jana Dienstbiera.

KDyby lidi byli stromy Kniha vyjde na jaře 2020.

Chcete novinky z Alferie?

No spam guarantee.

Přečtěte si také:

Připravujeme: Jin jóga
Připravujeme: Jin jóga

  Jin jóga je součástí tradice hatha jógy. Ve své moderní podobě kombinuje jin jóga prvky indické jógy a čínských…

Číst více
Připravu­jeme
Připravujeme: Barefoot: Žij naboso!
Připravujeme: Barefoot: Žij naboso!

Jak správně vybrat obuv pro sebe i své děti? Na co si dát pozor, co je důležité a co vlastně…

Číst více
Připravu­jeme
Připravujeme: Ženy plují na sever
Připravujeme: Ženy plují na sever

Sedmdesátiletá autorka Mary Pipher úročí své zkušenosti dcery, sestry, matky, babičky, pečovatelky, klinické psycholožky a kulturní antropoložky a píše pro…

Číst více
Připravu­jeme