Logo

Literatura poznání

O nás

Vydáváme kvalitní texty o aktuálních tématech z oblasti zdravého a udržitelného životního stylu, osobního rozvoje, či (eko)spirituality.
Mezi naše tituly patří Revoluce jednoho stébla slámy, Síla přírodní fermentace a Bez bahna lotos nevykvete.
V naší oblíbené řadě věnované józe a ájurvédě vychází 3-4 tituly ročně (např. Jóga podle čaker, Jin jóga, Ájurvéda, Restorativní jóga, Kundaliní jóga, Kraniosakrální jóga, aj.). V řadě věnované východnímu myšlení vydáváme inspirativní autory jako Pema Čhödrön, Thich Nhat Hanh nebo Džiddú Krišnamúrti.

Vyhledáváme témata, o kterých se bude mluvit: slow fashion, barefoot, minimalismus, péče o tělo a duši, etapy v životě žen, udržitelnost, klimatická zodpovědnost, ekofilosofie nebo životní úklid. Věříme v osobní zodpovědnost, ať při vydávání knih nebo v přístupu k společnosti a k planetě.

Spolupracujeme s kvalifikovanými překladateli orientujícími se v daném oboru a každé knize věnujeme potřebnou redakční péči. Důležitost přikládáme i knižnímu designu, forma souzní s obsahem a každá vydaná kniha by měla být malá událost.

Alferia – knihy pro váš dobrý život.

Lidé

 
Pavlína Jiroušková
šéfredaktorka

Má na starosti kompletní ediční plán na daný rok. Vybírá a schvaluje tituly, provází knihu od počátku jejího vzniku až po dokončení a odeslání do tisku. Odpovídá za plnění plánu redakce a podílí se také na propagaci.

 
  Tereza Jančálková
asistentka redakce

Vyřizuje admistrativu, smlouvy s autory, překladateli i externími spolupracovníky. Spravuje web, instagram a podílí se na propagaci knih.

       Barbora Cadriková
propagace a PR

Stará se o kompletní propagační strategii redakce Alferia. Komunikuje s médii, organizuje BookCluby, křesty a další marketingové akce.

         

Zapojte se

Máte rádi naše knihy a jejich témata Vám přijdou důležitá? Chtěli byste jim pomoci s šířením ve světě a máte možnost publikovat recenzi na webu, Facebooku či Instagramu s dobrým dosahem? Napište nám na alferia@grada.cz, pošleme Vám recenzní výtisk zdarma.

Máte v šuplíku rukopis? Víte o nějaké knize, kterou by stálo za to přeložit do českého jazyka a je to téma, které je blízké našemu zaměření? Neváhejte se nám ozvat!

Kontakt

Grada Publishing, a.s.
U Průhonu 22
170 00  Praha 7
IČ: 48110248    DIČ: CZ48110248

E-mail: alferia@grada.cz
Tel.: 234 264 401, 234 264 402

 

Partneři