Logo

Literatura poznání

O nás

Nakladatelství ALFERIA vydává kvalitní texty o aktuálních tématech z oblasti osobního rozvoje, spirituality a zdravého a udržitelného životního stylu.

Mezi naše tituly patří například Revoluce jednoho stébla slámy, Bez bahna lotos nevykvete a Síla přírodní fermentace.

V naší oblíbené řadě věnované józe a ájurvédě vychází 3-4 tituly ročně (např. Jóga podle čaker, Jin jóga, Ájurvéda, Restorativní jóga, Kundaliní jóga, Kraniosakrální jóga, aj.).

V řadě věnované východnímu myšlení vydáváme inspirativní autory jako Pema Čhödrön, Thich Nhat Hanh nebo Džiddú Krišnamúrti.

Vyhledáváme témata, o kterých se bude mluvit: slow fashion, barefoot, minimalismus, péče o tělo a duši, etapy v životě žen, udržitelnost, klimatická zodpovědnost, ekofilosofie nebo životní úklid. Věříme v osobní zodpovědnost, ať při vydávání knih nebo v přístupu k společnosti a k planetě.

Spolupracujeme s kvalifikovanými překladateli orientujícími se v daném oboru a každé knize věnujeme potřebnou redakční péči. Důležitost přikládáme i knižnímu designu, forma souzní s obsahem a každá vydaná kniha by měla být malá událost.

Máte zájem o vydání své knihy v nakladatelství Alferia?

Pošlete nám synopsi své knihy (max 500 slov) – o čem kniha je, pro koho je určena, v čem je jiná než jí podobné knihy, co přináší nového, čím bude pro čtenáře přínosná a zajímavá.

Uveďte, zda máte nějakou komunitu (a jak velkou), která bude mít o knihu zájem, např. určitý počet sledující na sociálních sítích, čtenáře vašeho newsletteru, zda pořádáte workshopy, pracujete s klienty, píše se o vás v médiích, nebo jste byl(a) hostem v nějakých podcastech a podobně.

Synopsi se všemi náležitostmi pošlete na email alferia@grada.cz.

Nemáme bohužel kapacitu číst a následně posoudit každý rukopis, který nám do redakce přijde. Toto jednak usnadní výběr nám, ale také zvýší pravděpodobnost, že vaši knihu vydáme.

Pokud nás váš námět zaujme, pak bychom si případně přečetli i úryvek knihy a domluvili se s vámi na dalším postupu.

Těšíme se na vaše náměty.

 

Staňte se naším recenzentem

Máte rádi naše knihy a jejich témata vám přijdou důležitá?

Chtěli byste jim pomoci s šířením ve světě a máte možnost publikovat recenzi na webu, Facebooku či Instagramu s dobrým dosahem?

Napište nám na alferia@grada.cz, pošleme vám recenzní výtisk zdarma.

 

Kontakt

Grada Publishing, a.s.
U Průhonu 22
170 00  Praha 7
IČ: 48110248    DIČ: CZ48110248

E-mail: alferia@grada.cz
Tel.: 234 264 401, 234 264 402