Logo

Literatura poznání

O nás

Vydáváme kvalitní texty o aktuálních tématech z oblasti zdravého a udržitelného životního stylu, osobního rozvoje, či (eko)spirituality.
Mezi naše tituly patří Revoluce jednoho stébla slámy, Síla přírodní fermentace a Bez bahna lotos nevykvete.
V naší oblíbené řadě věnované józe a ájurvédě vychází 3-4 tituly ročně (např. Jóga podle čaker, Jin jóga, Ájurvéda, Restorativní jóga, Kundaliní jóga, Kraniosakrální jóga, aj.). V řadě věnované východnímu myšlení vydáváme inspirativní autory jako Pema Čhödrön, Thich Nhat Hanh nebo Džiddú Krišnamúrti.

Vyhledáváme témata, o kterých se bude mluvit: slow fashion, barefoot, minimalismus, péče o tělo a duši, udržitelnost, klimatická zodpovědnost, nebo ekofilosofie. Věříme v osobní zodpovědnost, ať při vydávání knih nebo v přístupu k společnosti a k planetě.

Spolupracujeme s kvalifikovanými překladateli orientujícími se v daném oboru a každé knize věnujeme potřebnou redakční péči. Důležitost přikládáme i knižnímu designu, forma souzní s obsahem a každá vydaná kniha by měla být malá událost.

Alferia – knihy pro váš dobrý život.

Lidé

 

Lenka Kubelová
šéfredaktorka

Vybírá tituly a sestavuje ediční plán Alferie. Doprovází knihy od výběru k vydání, komunikuje s autory, zahraničními nakladateli, překladateli, jazykovými redaktory, korektory, grafiky.
Barbora Kinkalová
kreativa, propagace & akce

Vytváří prezentaci a propagaci knih od spolupráce na jejich vnější podobě přes síťování, partnerství, sociální sítě, média a komunitní šíření až po křty, diskuse a další živé akce.
Štěpánka Mrázková
propagace a PR

Stará se o promo titulů v mainstreamových a lifestylových médiích. Na starosti má také další redakce a tituly z nakladatelství Grada a Metafora.

Zapojte se

Máte rádi naše knihy a jejich témata Vám přijdou důležitá? Chtěli byste jim pomoci s šířením ve světě a máte možnost publikovat recenzi na webu, Facebooku či Instagramu s dobrým dosahem? Napište nám na alferia@grada.cz, pošleme Vám recenzní výtisk zdarma.

Kontakt

Grada Publishing, a.s.
U Průhonu 22
170 00  Praha 7
IČ: 48110248    DIČ: CZ48110248

E-mail: alferia@grada.cz
Tel.: 234 264 401, 234 264 402

 

Partneři