Logo

Literatura poznání

Novinka: Orientace v přírodě

11.7.2018

Máte rádi přírodu a trávíte každou volnou chvíli venku? Tahle knížka promění každou procházku ve fascinující výpravu. Rostliny, zvířata, nebe… představují nevyčerpatelné zdroje informací o světě kolem. Chcete se dozvědět víc? Pomůže vám v tom Tristan Gooley, skutečný přírodní detektiv! Díky jeho radám se dokážete lépe zorientovat v jakémkoliv terénu.

Tristan Gooley je autor oblíbených knížek o čtení přírody: The Walker’s Guide to Outdoor Clues & Signs (2014), The Natural Navigator (2010), How to Read Water (2016) a The Natural Explorer (2012) a How to Connect with Nature (2014). Vedl expedice na pěti kontinentech, zlézal hory v Evropě, Africe a Asii, plavil se přes oceány, pilotoval malé letadlo do Afriky a na Arktidu. Je jediným žijícím člověkem, který sám překonal Atlantik na lodi i v letadle. Tristan je členem Royal Institute of Navigation a Royal Geographical Society, píše pro Sunday Times, New York Times a BBC. Se svou ženou a dvěma syny žije v Západním Sussexu v Anglii.

Chcete novinky z Alferie?

No spam guarantee.

Přečtěte si také:

Tipy na dárky pro každého z rodiny
Tipy na dárky pro každého z rodiny

Vánoce jsou za dveřmi a tušíme, že vám přijdou vhod tipy na kvalitní dárky. Vybrali jsme pro vás knížky přímo…

Číst více
Nezařazené
Právě vyšlo: Cesta osvobození
Právě vyšlo: Cesta osvobození

„I kdyby vám zbýval jeden nebo dva týdny života, pořád můžete hluboce žít v každém okamžiku svého života. Někteří lidé…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Nezařazené
Přestavujeme: Přináležení
Přestavujeme: Přináležení

  Kanadská autorka Toko-pa Turner se věnuje tématu kořenů a v současném náročném a chaotickém světě stále aktuálnějšímu pocitu odcizení. V…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Nezařazené