Logo

Literatura poznání

9788027110421

Setkání s Aktivní nadějí v Městské knihovně Praha

1.4.2021
Setkání s Aktivní nadějí v Městské knihovně Praha

Setkání s hosty v Městské knihovně Praha nad knihou Aktivní naděje. Knihu jsme vydali v roce 2020 a pojednává o environmentálním žalu, který je důsledkem uvědomění si nezadržitelné devastace naší planety, ale především o tom, jak se s tímto stavem vyrovnat.

Diskuse Josefa Straky s Martinem Nawrathem a Miloslavou Hazuchovou proběhla živě ve velkém sále Městské knihovny v Praze a můžete ji shlédnout na našem Facebooku, nebo na YouTube kanálu Městské knihovny v tematickém playlistu věnovaném udržitelnosti.

Jaký bude svět po pandemii? Nevíme, ale jistě trochu jiný než byl doposud. Šetrnost vůči životnímu prostředí a udržitelný rozvoj však stále budou klíčovými pojmy.

Kniha ekofilosofky Joanny Macyové a psychiatra Chrise Johnstonea s podtitulem „Jak čelit zmatku dnešní doby a nezbláznit se?“ reflektuje výzvy současného světa a nabízejí cestu, která obnovuje spojení se Zemí i sebou samými. O čem kniha pojednává? Na každém z nás je volba příběhu, ve kterém chceme žít.

● První příběh předpokládá, že naše společnost je na správné cestě a že můžeme pokračovat ve všem jako doposud.

● Druhý odhaluje ničivé následky tohoto způsobu našeho běžného fungování a vzrůstající rozpadání našich biologických, ekologických a sociálních systémů. Vede ke smutku a depresi.

● Třetí příběh je o narůstající odezvě na nebezpečí a o mnohotvárném přechodu k civilizaci podporující život. Autoři v knize shrnují zkušenosti z transformačního programu, který po desítky let vedou pod názvem Práce obnovující spojení či Návrat do života. Stádia regenerace zahrnují vděčnost za to, co máme, uznání smutku souvisejícího s děním kolem, rozpoznání svého jedinečného daru a následně na jeho základě působení ve světě.

Hosté pořadu:

● Martin Nawrath, terapeut a facilitátor

● Miloslava Hazuchová, certifikovaná lektorka Práce obnovující spojení

● moderuje dramaturg Domu čtení Josef Straka

Aktivní naděje
Mohlo by vás zajímat:
Aktivní naděje
Více informací o knize
Chcete novinky z Alferie?

No spam guarantee.

Přečtěte si také:

Alferia na Světě knihy
Alferia na Světě knihy

Svět knihy 2021 je tady! Největší knižní veletrh v ČR a Nakladatelství Alferia na něm nesmí chybět.

Číst více
Akce
Alferia na Festivalu EVOLUTION
Alferia na Festivalu EVOLUTION

Ve dnech 17. – 19.9. se s námi můžete potkat na Festivalu EVOLUTION. Přijďte se podívat na náš stánek!

Číst více
Akce