Logo

Literatura poznání

9788027121083

SLOW FASHION – debata s hosty & křest knihy

29.4.2021

Kniha SLOW FASHION je na světě! Ve čtvrtek 6. 5. 2021 se uskutečnila online debata s hosty & křest knihy, bylo možné se k ní přihlásit přes aplikaci Zoom, nebo ji sledovat v události na Facebooku.

Záznam z debaty najdete na naší Facebookové stránce ZDE, nebo na Youtube kanálu Alferia ZDE.

***

Už nechcete mít plnou skříň kousků, které vyšly z módy a stejně už po pár použitích vypadají na vyhození? Zajímá vás, jak může Vaše oblékání pomoci zmírnit klimatickou změnu, nebo neférové pracovní podmínky ve třetím světě? A jaké jsou jednoduché praktické kroky na cestě k udržitelnému šatníku? Sledujte naši debatu s hosty na téma SLOW FASHION: Módní revoluce.

Na koho se můžete těšit?
◉ Zuzana Ryšavá z Fashion Revolution Česká republika, z.s. (https://www.fashionrevolution.org/europe…/czech-republic/). Fashion Revolution je uvědomění si toho, že naše oblečení nepadá z nebe. Vyrábějí ho lidé, kteří mají potřeby, touhy a sny. Stejně jako ty nebo já.
◉ Monika van den Berg z Moment ČR, o.p.s. – Prospěšný second hand (https://moment-ops.cz/). Moment ČR je tak trochu jiná neziskovka, protože vytváří finance pro jiné neziskovky. V síti svých obchodů prodává darované oblečení a zisk pak rozděluje mezi 6 neziskových projektů. Jde o projekty týkající se biodiverzity, sociálních služeb a podpory vzdělávání.
Tím, že vrací oblečení do oběhu, snižuje množství a přispívá k udržitelnosti oblékání. Moment si nasbírané oblečení třídí sám, ve vlastním skladu v Ostravě. Oblečení, které nevyužije, nikam nevozí, vše zůstává v ČR, je si vědom uhlíkové stopy.
◉ Steffi Šimralová Černá z projektu Alpaka (https://www.alpaka-app.cz/). Cílem Alpaky je zjednodušit přístup k udržitelné módě. Propojujeme proto naše uživatele s prodejci a výrobci oblečení, které bylo ušito na základě hodnot slow fashion. V aplikaci Alpaka je pak vedle vyhledávání udržitelného oblečení i správa oblečení, která je postavená na počítání cost per wear. Chceme lidem ukázat, že hodnota oblečení není na cenovce v obchodě ale v tom, jak toto oblečení používáme, jestli je kvalitní a jak dlouho nám vydrží.

Slow fashion
Mohlo by vás zajímat:
Slow fashion
Více informací o knize
Chcete novinky z Alferie?

No spam guarantee.

Přečtěte si také:

Zářijový Book club: Svět nenásilí
Zářijový Book club: Svět nenásilí

Již dnes se v prostoru Milada na Letné uskuteční první po-prázdninový Zářijový Book Club: Nenásilí jako odvaha. Společně s jogínkou…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Akce
Květnový Book club: Krása jednoduchosti
Květnový Book club: Krása jednoduchosti

Přijďte si s námi číst, povídat, rozjímat a diskutovat nad knihou známého mírového a environmentálního aktivisty, poutníka a publicisty Satiše…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Akce