Logo

Literatura poznání

9788027124558

Kniha restorativní jógy konečně v češtině

26.10.2020

Knihy ze světa restorativní jógy mohli všichni milovníci a učitelé restorativní jógy až donedávna číst hlavně v angličtině. To se díky nakladatelství Alferia letos změnilo a já jsem s radostí otevřela knihu „Restorativní jóga“ od Gail B. Grossmann. Její anglický originál je jednou ze základních knih restorativní jógy a vyšel ve spolupráci s časopisem Yoga Journal.

Kniha “Restorativní jóga: Sestavy pro úlevu od bolesti a rovnováhu těla a duše” je skvělým průvodcem pozicemi restorativní jógy (dále jen RJ). Vysvětluje nejen co je RJ, ale také jaké jsou její přínosy, kdy je ji vhodné praktikovat a také přehledně představuje použití jednotlivých pomůcek. Právě ty jsou nedílnou součástí RJ.

Popsané pozice

Restorativní jóga je pasivní formou cvičení a její doslovný překlad z anglického rest – store „uložení odpočinku“ výstižně odpovídá jak funguje. Restorativní jóga používá hojně pomůcky, aby podpořila tělo v pozici a zajistila pohodlí a lehkost a poskytuje bezpečnou a hlubokou relaxaci.

Hlavní kapitola – Pozice je vhodně rozdělena podle toho, na jaký pohyb se zaměřuje – záklony, rotace, předklony, inverze a závěrečná relaxace. Každá pozice je popsána ve více způsobech provedení, jaké využívá pomůcky a jak se do dané pozice uložit. Všechny pozice mají svou fotografickou ukázku. Pouze pro upřesnění pro koho je pozice vhodná resp. nevhodná je potřeba konzultovat s lektorem RJ a nebo se ujistit v doporučených zdrojích.

Sestavy pozic

Druhou klíčovou částí knihy je kapitola – Sestav, kde je navrženo několik sledů podle konkrétního problému/tématu (např. sestava na astma, bolest hlavy, menopauzu, úzkostlivost, kyčle, bolavá bedra a další). Každá sestava má zároveň variantu krátké lekce – 30 min (3 – 4 pozice k prohloubení relaxace) a dlouhou lekci 60 – 180 min (delší čas v pozicích kdy dochází k hlubokému uvolnění).

Doporučení

Kniha je  velmi přehledná a doporučuji ji všem, kteří se chtějí s RJ seznámit a vyzkoušet si její krásu. S její pomocí nebudete mít problém pozice zařadit do své praxe. Zároveň může být inspirací a zpestřením pro lektory jógy.

 

Recenzi napsala Petra Šlechtická pro Yogapoint.cz

Knihu vydala Alferia: www.alferia.cz

Více informací o knize ZDE: www.alferia.cz/restorativni-joga
Prolistujte si obsáhlou ukázku z knihy ZDE: https://issuu.com/alferiaknihy/docs/ukazka_restorativni_joga

Foto: archiv autorky

Knihu koupíte zde:

Restorativní jóga
Mohlo by vás zajímat:
Restorativní jóga
Více informací o knize
Chcete novinky z Alferie?

No spam guarantee.

Přečtěte si také:

Připravujeme: Džiddú Krišnamúrti: Co děláte se svým životem?
Připravujeme: Džiddú Krišnamúrti: Co děláte se svým životem?

DŽIDDÚ KRIŠNAMÚRTI: CO DĚLÁTE SE SVÝM ŽIVOTEM? Kým jste? Čím jste? Co chcete od svého života? Život může být pořádně…

Číst více
Článek
Představujeme: Síla přírodní fermentace (vázaný reprint)
Představujeme: Síla přírodní fermentace (vázaný reprint)

Oblíbený titul Síla přírodní fermentace od Sandora Katze nyní ve vázaném vydání! Objevte léčivou sílu fermentovaných potravin! Nové, vázané vydání…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Článek
Představujeme: Vyměň chemii za jídlo
Představujeme: Vyměň chemii za jídlo

Knížka o tom, jak jíst bez chemie a nezbankrotovat Knížka levnější než antibiotika 83 snadných receptů Ověřené na dětech  …

Číst více
Koupit na Grada.cz
Článek