Logo

Literatura poznání

9788027135424

Představujeme: Staň se tou pravou (Sheleana Aiyana)

3.6.2021

bookMilostné vztahy mohou náš život prodchnout kouzlem intimity a spojení. Pro mnohé z nás je však toto kouzlo pomíjivé. Pokud vás unavuje narážet stále na ty samé zdi v lásce, přitahování nedostupných nebo vyhýbavých partnerů a opakování vzorců, které vám působí jen bolest, nejste v tom sami. Někde cestou jste se možná naučili obětovat sami sebe, abyste byli milováni.

V této knize duchovní rádkyně a zakladatelka Rising Woman Sheleana Aiyana nabízí průvodce transformací vztahových vzorců, abyste si mohli začít budovat pevný a láskyplný vztah k sobě samým a ukončili cyklus sebeopouštění. Naučíte se:

 

  • Konfrontovat své klíčové představy o lásce
  • Rozpoznávat červené a zelené signály
  • Pracovat na uzdravení vnitřního dítěte
  • Vymezovat si sebeutvrzující hranice
  • Projevovat se ve vztazích autenticky

S moudrostí získanou léčením vlastních traumat z minulosti a také během let, kdy provázela tisíce žen z celého světa svým mezinárodně uznávaným programem Becoming the One, vás Sheleana učí ztělesňovat kvality a lásku, které hledáte u ostatních. Objevíte, jak se znovu spojit se svým tělem, důvěřovat intuici, používat somatická cvičení k sebeuklidnění ve vypjatých momentech a smířit se s minulostí, abyste uvolnili cestu pro vytvoření zdravé a vědomé lásky.

Touha po lásce je vetkána hluboko v předivu našeho bytí, ale chceme-li vytvořit uspokojivé vztahy s ostatními, musíme se nejdřív dostat do stavu bezvýhradného sebepřijetí. Tato kniha vás vyzývá, abyste našli cestu zpátky k sobě.

Obsah

Úvod

ČÁST PRVNÍ : OBNOVTE VZTAH K SOBĚ SAMÝM

KAPITOLA 1   Cesta k uzdravení

KAPITOLA 2   Začněte u sebe

KAPITOLA 3   Návrat k moudrosti těla

KAPITOLA 4   Spojte se s vnitřním dítětem

ČÁST DRUHÁ: UZDRAVTE SVOU MINULOST

KAPITOLA 5  Uzdravení zranění z opuštění

 KAPITOLA 6  Božská mateřská a otcovská energie

KAPITOLA 7  Odpuštění a přijetí

ČÁST TŘETÍ: PROZKOUMEJTE SVÉ VZTAHOVÉ VZORCE

KAPITOLA 8   Pochopení projekcí

KAPITOLA 9   Změňte své vztahové vzorce

KAPITOLA 10   Soucitné sebeuvědomění

KAPITOLA 11   Červené a zelené signály

ČÁST ČTVRTÁ: SLAĎTE SE S VNITŘNÍ PRAVDOU

KAPITOLA 12   Důvěřujte tělu, vymezte si hranice

KAPITOLA 13   Ujasněte si svá očekávání

KAPITOLA 14   Definujte své klíčové hodnoty

ČÁST PÁTÁ: ZÍSKEJTE VE VZTAHU, CO CHCETE  

KAPITOLA 15    Vytvoření vědomého vztahu

KAPITOLA 16   Cesta k autentické lásce

Poděkování

Doporučená četba

Ukázka z knihy Staň se tou pravou:  DVA TYPY VZTAHŮ: VYSÁVAJÍCÍ A NABÍJEJÍCÍ

Mnozí z nás si navykli jednoduše spadnout do vztahu a nevstupovat do něj se záměrem a odhodláním zjistit v něm víc o sobě. Pokud nově definujete, co pro vás vztah znamená, můžete vytvořit základ pro svou milostnou mapu, což je následující a poslední rituál v této knize. Chceme-li se odnaučit starý model vztahu a ztělesnit jeho posílenější verzi, musíme poznat rozdíl mezi vysávajícím vztahem (konvenčním a neorientovaným na růst) a nabíjejícím vztahem (vědomým a orientovaným na růst).

Díky čemu se vztah stává vědomým? Nejprve musí mít každý partner ryzí vztah sám k sobě. Začíná to tím, že se naučíte pozorovat svou mysl a stanete se pouhým přihlížejícím. Nebudete reagovat na každou myšlenku, která se vynoří. Nikdo není ve vztahu vědomý sto procent času, ale lidé s vysokým stupněm osobní zodpovědnosti za své emoce a chování zažívají ve vztahu největší uvolněnost a radost. Důvěřují si natolik, aby poznali, že se občas mýlí, projektují nebo prostě jen nemají svůj den. Musí také existovat most mezi hlavou a srdcem, abychom dokázali konfrontovat svou mysl, poznali, kdy zvolnit, a důvěřovali moudrosti svého těla.

Vysávající vztahy v mnoha ohledech slouží k vyřešení pocitů osamělosti a diskomfortu, prahnutí po něčem, co člověku chybí. Nabíjející vztahy neboli vědomé vztahy jsou entitou samy o sobě: Vyživují nás na úrovni duše tak, jak to konvenční vztahy prostě nedokážou.

Co se týče přispění k energii vztahu a péče o ní, musíme být ukotvení v reciprocitě.

Ve vysávajícím vztahu se veškerá energie vyčerpá v rámci usilováni o naplnění potřeby uznání a lásky. Ve výsledku se díky této dynamice cítíme na chvíli dobře, ale když to nevydrží, můžeme vinit partnera, ocitnout se zpátky v dalším mocenském boji a divit se, kde jsme udělali chybu. Pokud jsou jeden nebo oba partneři odhodlaní energii pořád jen brát, nakonec už není co dávat a my střídáme jednoho partnera za druhým v nekonečné snaze najít toho „Pravého“, který vyřeší všechny naše problémy a zbaví nás bolesti.

V nabíjejícím vztahu se partnerství stává zdrojem vzájemné energie, která podporuje náš záměr a dává nám sílu sloužit světu a komunitě. Nabíjející vztahy nám pomáhají růst duchovně i emocionálně, což není vždy snadné. Je zapotřebí, abychom prošli hlubinami vědomí a vypustili staré představy o tom, jak by vztahy „měly“ vypadat.

MENTALITA VYSÁVAJÍCÍHO VZTAHU

Partner je odpovědí na všechny mé problémy; dokáže mě zbavit bolesti.

Když najdu toho „Pravého“, mé předchozí vztahové vzorce přirozeně vymizí.

Bez partnera nejsem celý/á.

Partner by měl uspokojit všechny mé potřeby.

V konfliktu se někdo mýlí a někdo má pravdu.

Nejsem zodpovědný/á za to, že jsem ve vztahu nešťastný/á.

Partner by měl vědět, co chci a potřebuji, aniž bych mu to musel/a říkat.

Když mě partner nechápe, znamená to, že mu na mně nezáleží nebo je těžké mě milovat.

Mít tajnosti není totéž jako lhát; jenom neříkám všechno.

Jít na terapii by znamenalo, že je s námi něco špatně.

Naslouchám, abych mohl/a zareagovat.

MENTALITA NABÍJEJÍCÍHO VZTAHU

Přistupuji k problémům uvědoměle a pracuji na nich; nepotřebuji, aby partner napravoval problémy nebo mě.

Až najdu toho „Pravého“, přesto budu muset dál pracovat na svých vzorcích.

Jsem celý/á a kompletní takový/á, jaký/á jsem.

Představa, že partner uspokojí veškeré mé potřeby, je nerealistická.

Konflikt je příležitost dozvědět se něco o sobě a svém partnerovi.

Jsem zodpovědný/á za své štěstí.

Je moje zodpovědnost říct partnerovi, co potřebuji, a požádat o to, co chci.

Partnerova slova a činy nedefinují mě ani mou cenu.

Transparentnost je klíčová. Vpouštím partnera do svého světa.

Je v pořádku požádat o pomoc a vyhledat podporu.

Naslouchám, abych pochopil/a.

Řekli o knize

„Tato kniha je výjimečný dar, který ozařuje cestu k bezvýhradnému přijetí sebe samých, abychom se mohli plně zapojit do proudu lidských vazeb. Osobní příběhy z vlastního života autorky jsou nezapomenutelné a samy o sobě stojí za koupi knihy. Sheleana Aiyana je moudrá žena, soucitná a jasnozřivá průvodkyně, vizionářka a učitelka v pravém slova smyslu. Vydala bych se za ní na vrchol jakékoli hory.“

—HARRIET LERNEROVÁ, PhD, autorka bestsellerů New York Times: Tanec hněvu a Why Won’t You Apologize?

 „Sheleana patří k těm výjimečným autorům, jejichž poetická moudrost proniká hluboko do našich duší.  Její slova nás dovedou zpět k sobě samým daleko autentičtějším způsobem než kdy předtím. Užijte si tuto krásnou odyseu do svého nitra.“

—DR. SHEFALIOVÁ, autorka bestsellerů New York Times: The Conscious Parent a A Radical Awakening

„Sheleana vás provází na cestě k opětovnému získání sebe samých a definování svého života. Toto mistrovské dílo vás provede od bolesti ke svobodě. Čtení této knihy vám pomůže pochopit proces a sílu uzdravení. Sheleana stvořila dílo, které by si měl přečíst každý, kdo se snaží zahojit rány z dětství.“

—NEDRA GLOVEROVÁ TAWWABOVÁ, autorka bestselleru New York Times: Vymezte si hranice a nalezněte klid 

Staň se tou pravou je pro ty, kdo si přejí žít plnější život a zažívat lásku na harmoničtější úrovni. Je to působivý průvodce vnitřním světem a vztahy; rozhání mýty, uzemňuje vás v transformativní pravdě a vrací vás k vaší vnitřní síle.“

—YUNG PUEBLO, autor bestselleru New York Times: Clarity & Connection

Kdo je autorka?

SHELEANA AIYANA je zakladatelkou Rising Woman, rozrůstající se komunity více než tří milionů čtenářek. Její průprava a praxe v párové terapii, zděděném rodinném traumatu, rodinných systémech, vědomém vztahu, somatické léčbě a rostlinné medicíně se prolíná jejím holistickým přístupem k pohlížení na vztahy jako na duchovní cestu. Více než třicet tisíc žen ze sto čtyřiceti šesti zemí se zúčastnilo jejího vlajkového programu Staň se tou pravou. Žije se svým manželem Benem na ostrově xwәnen’әč v Britské Kolumbii (nyní známém jako Salt Spring Island), původní půdě kmenů Hul’q’umi’num’ a Sáničů patřících k Pobřežním Sališům.
@sheleanaaiyana
@risingwoman
@risingwomanofficial
www.sheleanaaiyana.com
www.risingwoman.com

Kdy kniha Staň se tou pravou vychází?

České vydání knihy Staň se tou pravou od Sheleany Aiyany, zakladatelky projektu Rising Woman vyšlo v říjnu 2022. Knihu přeložila Anna Štorkánová.

Kde si mohu knihu Staň se tou pravou pořídit?

Ve všech dobrých knihkupectvích nebo přes odkaz níže:

Staň se tou pravou
Mohlo by vás zajímat:
Staň se tou pravou
Více informací o knize
Chcete novinky z Alferie?

No spam guarantee.

Přečtěte si také:

Když pozitivní myšlení nefunguje
Šťastné dny

Co se stane, když se úspěšná motivační řečnice, mentorka a autorka knih o osobním rozvoji ocitne v depresi? Přesně o tom…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Článek
Půda, duše, společnost: nová svatá trojice
Půda, duše, společnost

„Žijeme v dobrotivém vesmíru. Nejlaskavější je půda.“ To jsou slova mírového a ekologického aktivisty a bývalého džinistického mnicha Satiše Kumára. Najdeme…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Článek
Představujeme: Zen a umění zachránit planetu – poslední kniha otce mindfulness
Zen a umění zachránit planetu

Zajímá vás mindfulness? Rádi byste se s ní seznámili víc, ale nevíte, kterého z mnoha mindfulness koučů si vybrat? Začněte s otcem…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Článek