Logo

Literatura poznání

Mindfulness: Potřebujete praktické podněty, které hned vyzkoušíte v reálu?

27.7.2018

Kdybych psala knížku, vypadala by asi takhle. Jsem člověk, který potřebuje praktické podněty, které hned vyzkouší v reálu a když cítí výsledky, pokračuje dál. Nějak už nevěřím na zdlouhavé teorie, statistiky, vysvětlování důvodů a výsledky průzkumů. A to platí obzvláště u mindfulness – všímavosti, vědomém životu a pozitivním postoji k životu. A proto jsem si oblíbila knížku Tady a teď hned, jak mně ji poslali k recenzi. Jednoduché a praktické úkoly do života jsou v souladu i s mými 10 denními Happiness Challenges.

Na fotkách můžete vidět styl knížky. Není pro skeptiky, není pro hledače teorií. Je pro lidi hledající cesty ke spokojenějšímu a vědomému životu ve větší radosti a lehkosti. Je názorná a i pro mě měla pár AHA momentů. Třeba tuto aktivitu „Mimo daný rámec“. Zkuste ji vyluštit! Řešení ale neprozradím…

Mindfulness se dobře trénuje v pohodových situacích. Kdy je nám dobře. Což se častěji děje teď v létě, v době prázdnin a dovolených. Poté se trénink aplikuje na tzv. neutrálních situacích – třeba čekání u pokladny, jízda na eskalátorech či stání v dopravní zácpě. No a pak osvojené nové dovednosti a dobrozvyky využíváme ve stresujících momentech a vypjatých situacích a rozhovorech.

Tady a teď
Mohlo by vás zajímat:
Tady a teď
Více informací o knize

Komu bych knížku doporučila?
Otevřeným a hravým lidem
, kteří mají odvahu zkoušet nové úkoly a s upřímností pátrat v sobě a ve svém životě. Jen tam se skrývá opravdové štěstí a radost.
Také rodičům! Protože se nám při starostech a obavách o děti vytrácí přirozená radost a hravost, kterou děti od nás tak potřebují. Tato kniha zajímavě otevírá kreativní pohledy na svět a na sebe samé.

A určitě i starším dětem a teenagerům. Mindfulness k dětem patří. V některých zemích světa se dokonce vyučuje už i na školách. Knížka je zajímavou cestou, jak být více ve spojení s přítomností, uvědomovat si své emoce, uvolňovat je, být více všímavý a v přítomnosti a ve spojení sám se sebou. Umožněme dětem toto poznání a uvědomění co nejdříve. Nebo možná pomozme jim si ho udržet na pořád.

Blogerka Věra na Happier.cz

Přečtěte si také:

Příručka městského cyklisty
Městem na kole

Nikdy jsem nebyla žádný velký sportovec. A už vůbec ne cyklistka. Ještě nedávno mě představa, že dobrovolně nasednu na kolo…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Článek
Vyklízeli jste někdy pozůstalost po někom blízkém?
Vyklízeli jste někdy pozůstalost po někom blízkém?

  Vyklízeli jste někdy pozůstalost po někom blízkém? My v naší rodině dvakrát v posledních letech. Asi mi dáte za…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Článek
Jak snížit stres?
Shinrin-yoku

Blízkost přírody i pouhý výhled na přírodu nebo přítomnost pokojové zeleně pomáhají snížit stres, úzkosti či deprese a urychlují zotavení…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Článek