Logo

Literatura poznání

Mindfulness: Potřebujete praktické podněty, které hned vyzkoušíte v reálu?

27.7.2018

Kdybych psala knížku, vypadala by asi takhle. Jsem člověk, který potřebuje praktické podněty, které hned vyzkouší v reálu a když cítí výsledky, pokračuje dál. Nějak už nevěřím na zdlouhavé teorie, statistiky, vysvětlování důvodů a výsledky průzkumů. A to platí obzvláště u mindfulness – všímavosti, vědomém životu a pozitivním postoji k životu. A proto jsem si oblíbila knížku Tady a teď hned, jak mně ji poslali k recenzi. Jednoduché a praktické úkoly do života jsou v souladu i s mými 10 denními Happiness Challenges.

Na fotkách můžete vidět styl knížky. Není pro skeptiky, není pro hledače teorií. Je pro lidi hledající cesty ke spokojenějšímu a vědomému životu ve větší radosti a lehkosti. Je názorná a i pro mě měla pár AHA momentů. Třeba tuto aktivitu „Mimo daný rámec“. Zkuste ji vyluštit! Řešení ale neprozradím…

Mindfulness se dobře trénuje v pohodových situacích. Kdy je nám dobře. Což se častěji děje teď v létě, v době prázdnin a dovolených. Poté se trénink aplikuje na tzv. neutrálních situacích – třeba čekání u pokladny, jízda na eskalátorech či stání v dopravní zácpě. No a pak osvojené nové dovednosti a dobrozvyky využíváme ve stresujících momentech a vypjatých situacích a rozhovorech.

Tady a teď
Mohlo by vás zajímat:
Tady a teď
Více informací o knize

Komu bych knížku doporučila?
Otevřeným a hravým lidem
, kteří mají odvahu zkoušet nové úkoly a s upřímností pátrat v sobě a ve svém životě. Jen tam se skrývá opravdové štěstí a radost.
Také rodičům! Protože se nám při starostech a obavách o děti vytrácí přirozená radost a hravost, kterou děti od nás tak potřebují. Tato kniha zajímavě otevírá kreativní pohledy na svět a na sebe samé.

A určitě i starším dětem a teenagerům. Mindfulness k dětem patří. V některých zemích světa se dokonce vyučuje už i na školách. Knížka je zajímavou cestou, jak být více ve spojení s přítomností, uvědomovat si své emoce, uvolňovat je, být více všímavý a v přítomnosti a ve spojení sám se sebou. Umožněme dětem toto poznání a uvědomění co nejdříve. Nebo možná pomozme jim si ho udržet na pořád.

Blogerka Věra na Happier.cz

Přečtěte si také:

Kvalitní, originální učebnice jógy
Jóga podle čaker

Spojuje nás jóga: Recenze knihy “Jóga podle čaker” od Anodea Judith   Nedávno se mi dostala do ruky zajímavá kniha…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Článek
Videorecenze Štěstí
Štěstí

Mindfullife: Představuju Vám mého společníka posledních dnů, malou knížečku Štěstí: co pro ně můžeme udělat. Nádherně zpracovaná. Je to kniha…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Článek
Kdo jsem? Kdo jsi ty? O co tu skutečně jde? Jak mám prožít svůj život? 
Uvědomělý život

Kdo jsem? Kdo jsi ty? O co tu skutečně jde? Jak mám prožít svůj život? Podstatu těchto otázek psychospirituálního ladění se…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Článek